Haber

ABD’deki Cenaze Şirketi ‘Sahte Kül’ İddiasıyla Mahkemeye Çıkarıldı

ABD’de bir kişi, 189 çürümüş cesedin bulunduğu Colorado eyaletinde cenaze ve defin hizmetleri veren “Back to Nature” adlı şirkete, “yakma kayıtları sahteciliği yaptığı ve insanlara ‘sahte küller’ gönderdiği” gerekçesiyle dava açtı. aileler”.

Denver’ın Penrose kasabasındaki Back to Nature şirketine “öldürme kayıtlarında sahtecilik yaptığı ve ailelere ‘sahte kül’ gönderdiği” iddiasıyla dava açan Richard Law, 2020 yılında ölen babası Roger Law’un naaşını gönderdiğini belirtti. , cenaze töreni için bu şirkete.

Şirketin babasına ait olduğu söylenen külleri yakma işleminin ardından gönderdiğini belirten Law, daha sonra cenaze şirketinde yapılan incelemelerde babasının çürümüş cesedinin bulunduğunu kaydetti.

Kendisine gönderilen “sahte küllerin” babasına ait olmadığını söyleyen Law, “Doğaya dönüş, babamın 3 yıl boyunca yaklaşık 200 kişiyle birlikte çürümesine izin verdi.” söz konusu.

Yetkililer 189 parçalanmış ceset buldu

Çevreye kötü koku yayıldığı yönündeki şikayetler üzerine yetkililer, 4 Ekim’de Doğaya Dönüş adlı firma hakkında soruşturma başlattı. Yapılan incelemeler sonucunda 189 adet çürümüş ceset bulundu.

Arama çalışmalarının devam ettiği ve sayının artabileceğine işaret eden yetkililer, cenazelerin kimlikleri belirlendikten sonra ailelere bilgi verileceğini kaydetti.

Kamu kayıtları, “mali zorluklar” yaşadığı iddia edilen Doğaya Dönüş sahiplerinin vergi ödemediğini, mülklerinden birinden tahliye edildiğini ve kendileriyle iş yapmayı bırakan bir krematoryum tarafından ödenmemiş faturalar nedeniyle dava açıldığını ortaya çıkardı.

Cenaze ve defin hizmetleri sağlayan şirketlere yönelik “yasaların zayıf” olduğu Colorado’da, böyle bir yer açmak için işletme sahiplerinin kimlik belgesi vermesi gerekmiyor ve bu şirketler rutin olarak denetlenmiyor.

haber-mut.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu