Ekonomi

Abercrombie, beklentileri aşan ilk çeyrek kazançlarının ardından 2024 gelir tahminini artırdı, hisseler yükseldi

Abercrombie & Fitch (ANF), 2024 mali yılının tamamı için gelir ve kazanç tahminini artırarak Çarşamba günü piyasa açılmadan önce hisse senedi değerinin yükselmesine neden oldu.

Giyim şirketi, 2024 mali yılının ilk çeyreğinde hisse başına 2,14 dolar kâr açıklayarak analistlerin 1,70 dolarlık ortalama tahminini aştı. Şirketin geliri 1,02 milyar dolara ulaşarak analistlerin 961,98 milyon dolarlık ortalama tahminini aştı.

Şirketin aynı mağazadaki satışları %21 oranında artarak %12,6’lık tahminin üzerinde gerçekleşti. Brüt kar marjı ise %66,4 ile %64,4 olan beklentinin üzerinde gerçekleşti.

ANF’nin hisseleri piyasa açılmadan önce %2 oranında artış gösterdi.

İleriye dönük olarak şirket, 2023 mali yılının aynı çeyreğinde 935 milyon dolar olan net satışlarının 2024 mali yılının ikinci çeyreğinde orta onlu bir oranda artacağını öngörüyor.

Şirket, 2023 mali yılının ikinci çeyreğinde %9,6 olan işletme kâr marjının %13 ila %14 arasında gerçekleşeceğini öngörüyor.

2024 mali yılının tamamı için tahminlerini güncelleyen Abercrombie, 2023 mali yılında 4,3 milyar dolar olan net satışlarının şimdi yaklaşık %10 artmasını bekliyor ki bu da daha önceki %4 ila %6’lık büyüme tahmininden daha yüksek.

Şirketin tüm yıl satışları için ortalama tahmin 4,58 milyar dolar iken, Abercrombie’nin tahmini 4,73 milyar dolar.

Abercrombie & Fitch İcra Kurulu Başkanı Fran Horowitz, “İlk çeyrekteki mükemmel performansımız markalarımızın gücünü ve uluslararası stratejimizin etkinliğini göstermektedir” dedi.

“Abercrombie markasının %31, Hollister markasının ise %12 oranında büyümesiyle, farklı bölgeler ve markalar arasında yaygın bir büyüme elde ettik. Önemli gelir artışı, brüt kar oranındaki artışla birleşince, bir ilk çeyrek için en yüksek faaliyet geliri ve %12,7 faaliyet marjı elde edildi.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu