Haber

AK Parti Ankara adayı Turgut Altınok ilk sözünü açıkladı

Türkiye sandık başına gidiyor..

Siyasi partiler 31 Mart’ta yapılacak seçimler için çalışmalarını hızlandırdı.

Bu seçimlerde AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı’na katılımı devam ederken, 81 ilde yarışacak belediye başkan adayları da belirlendi.

İstanbul ve İzmir’in yanı sıra büyükşehirlerden Ankara’nın adayının kim olacağı özellikle merak konusu oldu…

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’u Büyükşehir Belediyesi Lider adayı olarak açıkladı.

İlk sözünü açıkladı

Belediyecilik anlayışıyla öne çıkan Altınok, AK Parti Tanıtım Toplantısı’nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Altınok, konuşmasında, seçilmesi halinde Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının maaşlarına zam yapacağını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Maalesef Ankara’da son 5 yıl boş yıllarla geçti”

Artık Ankara’nın zamanı geldi. Ankara milli mücadelenin başkentidir. Ankara bizim kadim şehrimizdir. Başkentimizi Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına hazırlamaktan onur duyuyorum.

Keçiören Ankara’da gecekondu nüfusunun en fazla olduğu yerdi. Türkiye’de örneği olmayan bir belediye hizmetini nakşettik.

Keçiören Belediyesi Türkiye’nin en çok yeşil alana, en çok sosyal donatıya sahip yeri oldu. Bütçemiz büyükşehirin 1/45’i kadardı. Bu bütçeyle Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden daha fazla iş, çalışma ve hizmet yaptık.

Uzun süre muhalefette görev yaptım ama hiçbir zaman hiçbir bahanenin arkasına saklanmadım. Bizi engellediler, ne yapacağımızı söylemedik. Kısa sürede tüm borçlarımızı ödeyip gecekondudan turizm merkezi haline gelen bir şehir inşa ettik.

Ankara’nın kötü tarihinin değişme zamanı geldi. Hangi partiye oy verirsek verelim, vereceğimiz oy bugünümüze, geleceğimize, çocuklarımıza, torunlarımıza vereceğimiz oy olacaktır.

Ankara’da bir gerçek var, ne yazık ki 5 yıl boş yıllardı. Hangi partiye oy verirsek verelim, vereceğimiz oy bugünümüze, geleceğimize, çocuklarımıza, torunlarımıza vereceğimiz oy olacaktır.

Ankara’da bir gerçek var, ne yazık ki 5 yıl boş yıllardı.

“Büyükşehirde çalışan emekçi kardeşlerimizin maaşlarını artıracağız”

Büyükşehirde çalışan işçi arkadaşlarımızın maaşlarına zam yapacağız.

Rahat olsunlar, kimsenin ekmeğiyle, çocuğunun rızkıyla uğraşmayacağız. Ankaramız el ele, birlik ve beraberlik içinde temiz bir sayfayla nice eserlere ve hizmetlere ulaşacaktır.

eskipazarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu