Haber

Alman yetkililerin sosyal medya platformlarına sahip olduğu iddiası, hatalı Kovid-19 paylaşımlarını sildi.

Alman hükümetinin Kovid-19 salgınının başladığı dönemde sosyal medyada paylaşılan hatalı bilgileri silmek için sosyal medya platformlarının temsilcileriyle toplantıya geldiği iddia edildi.

Bild gazetesinin haberinde, hükümetin Kovid-19 kısıtlamalarını eleştiren ve salgın hakkında yanıltıcı bilgiler veren paylaşımların silinmesi talebiyle sosyal medya şirketlerinin temsilcileriyle toplantı yaptığı öne sürüldü.

Eski Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in hükümeti döneminde İçişleri Bakanlığı ve Basın Enformasyon Dairesi’nin Google ve Facebook’un üst düzey temsilcileriyle gizli toplantılar yaptığı ve bu toplantılarda yanlış bilgilendirmenin yayıldığı ve dezenformasyonun internet üzerinde gözlemlendiği ileri sürüldü. platformlar tartışıldı.

“Hükümet popüler olmayan korona görüntülerini sildi mi?” sorusunun sorulduğu haberde, Almanya’nın bu eyaletteki ifade özgürlüğünün kısıtlanmasında federal hükümetin parmağı olup olmadığı sorgulandı.

İçişleri Bakanlığı’ndaki toplantıya dönemin hükümet sözcüsü ve Merkel’in sırdaşı olarak bilinen ve şu anda Almanya’nın İsrail Büyükelçisi olan Steffen Seibert’in katıldığı iddia edildi.

egirdirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu