Teknoloji

Android’in uydu bağlantısı hayalleri daha başlamadan sona erdi

Güvenlik vurgusu birçok cihaz için giderek daha önemli hale gelirken, Android’in uydu ilişkisi hayalleri neredeyse başlamadan bitmiş gibi görünüyor.

En popüler Android cihazlar için çipler üretir Qualcomm, Uydu ilişkisi yeteneğini üreticilere satmayı planladı. Sene başında bu yeteneğini gazetecilere tribünlerinde ve orta odalarında gösterdiler. Xiaomi, MotorolaVe Oppo dahil birçok akıllı telefon üreticisinin dikkatini çekmeyi başardı. Ancak Qualcomm’un uydu iletişim anlaşması yapacağı şirket iridyum,Geçtiğimiz hafta Qualcomm, hizmetlerini akıllı telefonlara taşımak için üreticilerle olan anlaşmalarını feshettiğini açıklamıştı.

Basın açıklamasında yapılan açıklamalarda şirketler şunları söyledi: teknolojiyi başarıyla geliştirirken ve gösterirken“akıllı telefon üreticileri” Cihazlarında teknolojiye yer vermiyorlar” ve bu da sakinliğe neden oluyor gibi görünüyor.

Iridyum CEO’su Matt Desch, “ Bu ortaklığın hemen meyvelerini vermemesi beni hayal kırıklığına uğratsa da, tüketici cihazlarında uydu bağlantısını artırma konusunda sektörün yönünün açık olduğuna inanıyoruz.” dedi. Daha sonra Apple’ın bu özel uydu tekliflerinin önünü açtığından bahsedilmişti: ” Bugün, Apple’ın liderliğinde, [mobil ağ operatörleri] ve cihaz üreticileri, zaman içinde müşterilerine genişletilmiş kapsama alanı ve yeni uydu tabanlı özellikler sunmayı planlıyor.” Iridium, öncü olarak Qualcomm’a güvenmek yerine doğrudan cihaz üreticileriyle yan kuruluşlar kurmayı planlıyor.

Bir Qualcomm sözcüsü Gizmodo ile yaptığı görüşmede şirketin şunları söyledi: Bu yılın başlarında tanıtılan özel çözüme yönelik çabaları durdururken standartlara dayalı çözümler konusunda Iridium ile işbirliğine devam etmeyi planlıyor.”beklediğini doğruladı.

Qualcomm ve Iridum Aslanağzı UydusuApple’ı sunuyor Uydu üzerinden Acil Yardım özelliğiAnında kullanılabilir değildi ama üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan WhatsApp gibi bir uygulama aracılığıyla mesaj göndermenize olanak sağlıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu