Ekonomi

Aqua Metals, 2023’ün 3. çeyreğine ilişkin kazanç tahminini aştı, stratejik ortaklıklarını ilerletti

Aqua Metals, Inc. (NASDAQ:AQMS) 8 Kasım Salı günü 0,05 $ beklentilerine karşılık 0,04 $ hisse başına kazanç açıklayarak 2023 3. Çeyrek kazançlarına ilişkin beklentileri aştı. Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlar Konferansı Görüşmesi’nde CEO Steve Cotton ve CFO Judd Merrill, şirketin finansal stratejisi, gelecek planları ve son gelişmeler hakkında detaylı bilgi verdi.

Aqua Metals, büyük ölçekli tesis inşaatı için devlet sübvansiyonlarına güvenen rakiplerinin aksine, kendi kendini idame ettiren bir yaklaşımı vurguladı. Şirketin, en yakın rakibine göre ton başına yarısı kadar sermaye harcaması gerektiren ticari tesisi, maliyet etkin büyümeye olan bağlılığının altını çiziyor.

Cotton, 9 Kasım Çarşamba günü yaptığı açıklamada, devlet teşvikleri ve kredi başvurularının başarılı olmaması durumunda şirketin genişlemesini geleneksel borç yoluyla finanse etme kabiliyeti hakkında daha fazla ayrıntı verdi. Aqua Metals’in iş modeli, daha düşük sermaye harcaması gereklilikleri nedeniyle ek gelir akışı yaratan değerli vergi kredileri ve ortaklıkları içermektedir.

Şirket, 2023’ün 3. çeyreğinde, Güney Kore merkezli Yulho ve Yulho Materials bölümü ile stratejik bir yatırım ortaklığı kurarak iş ortağı ekosistemini genişletti. Bu ortaklık, Aqua Metals’in lityum AquaRefining teknolojisinin Yulho’nun Güney Kore’deki tesisine lisanslanmasını amaçlıyor.

Şirket ayrıca Dragonfly’ın patentli Kuru Pil Elektrot Kaplama Teknolojisini kullanarak lityum bazlı bir pil hücresi üretmek için Aqua Metals tarafından geri dönüştürülmüş lityum iyon pillerden elde edilen yüksek saflıkta lityum hidroksiti kullanarak Dragonfly Energy ile başarılı bir işbirliği yaptığını da bildirdi.

Aqua Metals, 6K Energy ile bir mutabakat zaptı imzalayarak şarj edilebilir pil sektöründeki stratejisini ilerletiyor. Bu anlaşma, Amerika Birleşik Devletleri’nin doğusunda bir lityum pil geri dönüşüm tesisinin ortak konumlandırılmasını sağlayacak gelecekteki bir ortak girişimin ana sınırlarını özetlemektedir. Tesis, 6K Energy’nin tescilli UniMelt sürdürülebilir kutu üretim sürecini destekleyecek.

Yönetim, şirketin otomobillerin elektrifikasyonu, şarj altyapısının genişletilmesi ve pil teknolojisindeki yeniliklerden etkilenen stratejisine ilişkin ileriye dönük açıklamalarda bulundu. Büyüme oranlarındaki kısa vadeli dalgalanmaların ortasında sektörün genel gidişatının dik olduğunu kabul ettiler.

Şirketin rakiplerinden daha az sermaye yatırımı gerektiren ticari tesisler için teknolojiden yararlanmaya yönelik benzersiz yaklaşımı, röportaj sırasında metali kesen CO2 lazer görüntüsüyle sembolize edildi. Oturum, Aqua Metals’in stratejik yönü ve finansal performansı hakkında daha fazla bilgi sağlayan Soru-Cevap oturumuyla sona erdi.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu