Ekonomi

Bank of America müşterileri geçen hafta satın aldıklarından daha fazlasını sattı

Bu hafta Bank of America analistleri, kurumsal, serbest fon ve özel müşterilerinin toplu olarak satın aldıklarından daha fazla ABD hisse senedi sattığını gözlemledi.

Hisse senedi geri alımlarının devam eden gücüne rağmen Bank of America, bireysel hisse senetlerini satarken aynı zamanda borsa yatırım fonlarını (ETF) satın alma yönünde bir eğilim kaydetti.

“Müşterilerimizin her büyük grubu satın aldıklarından daha fazla ABD hisse senedi sattı ve kurumsal müşteriler bu eğilime öncülük etti. Bank of America analistleri, kurumsal müşterilerin son yedi haftanın altısında ABD hisse senedi varlıklarını azalttığını bildirdi. “Hem hedge fonlar hem de özel müşteriler de üç hafta boyunca hisse senedi satmadıktan sonra hisse senedi sattı. Bu müşteriler hem büyük hem de orta ölçekli şirketlerde hisse satarken, küçük ölçekli şirketlerdeki yatırımlarını art arda dördüncü haftada da arttırdılar.”

Finans kuruluşu ayrıca finans ve tüketim malları gibi sektörlerden önemli miktarda geri çekilme olduğuna dikkat çekti. Bu çekilmeler, her bir sektör için sırasıyla Mart 2022 ve Temmuz 2023’ten bu yana görülen en büyük çekilmelerdir.

Bank of America analistleri, ilk çeyrek sonuçlarının ABD tüketici pazarındaki potansiyel zayıflıklara işaret ettiğini, tüketicilerin ‘değer’ arayışına ve satın alımlarını ‘düşürmeye’ sık sık atıfta bulunduklarını belirtti. Bununla birlikte, istihdam rakamlarının ve gerçek ücret artışlarının hala olumlu eğilimler gösterdiğini de belirttiler. “Üst üste ikinci haftadır müşterilerimiz de temel tüketici malları sektöründeki hisselerini satıyor” diye eklediler.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu