Haber

Çelik ve Ortaylı’nın ‘Adana kebap’ diyaloğu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile tarihçi profesör İlber Ortaylı’nın kebap diyaloğu Habertürk TV’de renkli anlara neden oldu. Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu 5. Gece programında Prof. Ortaylı’nın “Et yer misin?”AK Parti Sözcüsü Çelik soruyu yanıtladı: “efendim biz adana kebabı yiyoruz” söz konusu. Bunun üzerine Prof. Ortaylı, “Çok az yeseniz iyi olur, çünkü Adanalılar parti lideri olmuyor, sadece oturup kebap yiyorlar, sizin bunu yapma lüksünüz olduğunu düşünmüyorum. Size sağlık tavsiyesi. Az bir miktar: iyi bir şey. Eğer konuyu kaçırırsan Canan Hoca bizi kovar.”dedi.

“BELİRLİ BİR YAŞTAN SONRA HAYRAN DEĞİLİM”

Çelik, Ortaylı’nın sözlerine yanıt verdi “Adana kebabından daha güzeli yoktur efendim.” söz konusu. Ortaylı, bir zamanlar Beyoğlu’nda çok güzel Adana kebabı yapıldığını söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti:

“Ben de orta sırada yiyorum ama diğeri kedilere gidiyor, ben de Adana’da yiyorum. Beyoğlu’ndaydı, Yeşilçam’daydı, bitti. Oranın kendine has bir kültürü vardı. İşin içine Adana girdi.” tuhaf bir şekilde. Yaşar Kemal, Turgut Bey de gelirdi. Başkaları gelir yemek yerdi. Hiç beklemediğiniz yerlerden gelirdi. Trakya’dan gelirdi. Burası sosyalleşme yeridir. Bu tür yerler çok güzel ve güzel. gerçek bir kültür sağlıyor. Ancak belli bir yaştan sonra bu hoşgörüyü pek sevmiyorum. Sporla ilgilenmiyorsanız gençlere de tavsiye ediyorum. Dikkatli olsunlar.”

KAYNAK: HABERTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu