Ekonomi

Cyberwise, AB ve CEMEA Bölgesinde PCI CPP Denetim Hizmeti Sağlayacak

PCI Board’un CPP (Card Production and Provisioning) programı için kontrol hizmeti vermeye başlayacak olan Cyberwise, AB ve CEMEA (Orta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgelerindeki kart üretim ve baskı şirketlerini kontrol edecek.

15 yılı aşkın süredir PCI DSS denetimlerini yürüten Türkiye’nin lider siber güvenlik şirketi Cyberwise, bu alandaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. PCI SSC tarafından Card Production Security Assessor (CPSA) sertifikası alan Cyberwise, PCI Board’un CPP (Kart Üretimi ve Provizyonu) programı için AB ve CEMEA (Orta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgelerinde kontrol hizmetleri sunmaya başlayacak. Nisan 2023.

Bu kapsamda kart üretimi, ön kişiselleştirme, kişiselleştirme, baskı, kart veri hazırlama, gönderme ve postalama, PIN iletimi, taşınabilir provizyon hizmetleri veren kurumlara mantıksal ve fiziksel olmak üzere iki standart altında PCI CPP kontrol hizmeti verilmektedir. söz konusu hizmetlerin güvenliği ve gizliliği. ihtiyaçları ile uyumu takdir edilecektir.

Küresel PCI standartlarına uyumun, gerekli güvenlik gereksinimlerinin karşılanmasını sağlamak için değerli bir rehber olduğunu belirten, Cyberwise Kontrol ve Uyum Küme Yöneticisi Sefa Karabulut “Siber güvenlik alanında bütüncül bir yaklaşımla hizmet veren bir şirket olarak her türlü riski en aza indirmenin en değerli yollarından birinin küresel standartlara uyum sağlamak olduğunu biliyoruz. Uzun yıllardır PCI DSS, 3DS ve PIN kontrolleri yapan bir firma olarak firmaların uyum süreçlerinde değerli bir temel oluşturduk. Artık CPP kontrolleri ile daha kapsamlı bir hizmet sunabileceğiz. Bu da şirketlerin değerli uyum süreçlerini tek bir şirketle hızlı bir şekilde tamamlamasını sağlayarak değerli bir avantaj yaratacak.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

selimajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu