Haber

Destici’den çok konuşulacak HÜDA PAR yorumu: Muhalefete koz verildi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TV 100 canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. HÜDA PAR’ın AK Parti listelerinden seçime girmesini doğru bulmadığını söyleyen Destici, çok konuşulacak bir konuşma yaptı.

Destici’nin açıklamaları şöyle:

“HÜDA PAR’ın parti programında yazılan olumsuz yorumlara katılmıyorum ama teröre ve şiddete bulaşmadığı sürece herkes fikrini beyan edebilir. Özerklik, anadilde eğitim gibi söylemler özgürlüktür. Yeter ki bunu terörle, şiddetle yapmaya kalkmasınlar, tıpkı HDP gibi, HDP HÜDA PAR’la eşit değil, HÜDA PAR’ın şu anda bir terör örgütüyle bağlantısı yok.

“CUMHURBAŞKANI’NA YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİM”

HÜDA PAR içindeki bazı yöneticilerin ‘Hizbullah terör örgütü değildir’ açıklamaları doğru değil. Terör örgütü hangi üyeye mensup olursa olsun terör örgütüdür. HÜDA PAR’ın AK Parti listelerinden seçilmesi AK Parti’nin işidir. BBP olarak HÜDA PAR ile bu şekilde işbirliği yapmam. Bunu doğru bulmadığımı Cumhurbaşkanı’na ilettim.

“ULUSAL GÖRÜŞÜMÜZE UYMUYOR”

HÜDA PAR Cumhur İttifakı’nda değil, sadece AK Parti listelerinden seçime girmiş bir partidir. HÜDA PAR’ın terörle ilişkilendirildiği algısı var. Muhalefete bir koz verildi. Getirdiklerine mi, götürdüklerine mi hesap yapıldı bilmiyorum. Bu bizim milli görüşümüze uymaz. Dediğim gibi, böyle bir işi bire bir yapmam”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu