Haber

Doktorlar ABD Savunma Bakanı Austin’in sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı

Prostat kanseri tanısıyla hastaneye kaldırıldığı konusunda Beyaz Saray ve Kongre’ye bilgi vermediği gerekçesiyle tartışmaların odağı haline gelen ABD Savunma Bakanı. Lloyd AustinSağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

AustinDoktorlar, kendisini kontrol randevusunda gördüklerini belirterek, Bakanın prostat kanseri iyileşme sürecinin mükemmel bir şekilde ilerlediğini ifade etti.

Doktorlar, prostatektomi sonrası planlı fizik tedavi ve düzenli kontrol randevuları dışında başka bir tedaviye gerek kalmayacağını belirtti.

Austin’ Kriz, 22 Aralık 2023’te gizlice hastaneye kaldırılması ve Beyaz Saray ile Kongre’ye sağlık durumu hakkında bilgi vermemesi nedeniyle ortaya çıktı. Walter Reed Askeri Hastanesinde prostat kanseri nedeniyle ameliyat edildi. AustinErtesi gün evine gönderildi ancak daha sonra komplikasyonlar nedeniyle 1 Ocak’ta tekrar hastaneye kaldırıldı. Austin‘nin hastaneye kaldırılması ilk kez ABD Savunma Bakanlığı’nın 5 Ocak’ta yaptığı açıklamayla gündeme geldi ve durumunun stabil olduğu açıklandı.

15 Ocak’ta hastaneden taburcu edildi. Austin , o zamandan beri evden çalışıyor. Austin’in Pentagon’daki ofisine ne zaman döneceği bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu