Yaşam

Eğitim-Bir-Sen Akyazı’da Okulları Ziyaret Etti

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi haftalık ilçe ziyaretleri kapsamında Akyazı’daki okullarda eğitim çalışanları ile bir ortaya geldiler. Eğitim ve şimdiki mevzuların görüşüldüğü ziyaretlerde Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Lider Murat Mengen açıklamalarda bulundu.

Güncel mevzular ve öğretmenlerin soruları hakkında niyetlerini paylaşan Mengen; Millet olarak içimizi yaralayan, ciğerimizi yakan olaylarla karşı karşıyayız. İstanbul/Taksim ve Gaziantep’e yönelik yapılan kalleş atakları kınıyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz. Milletçe hepimizin başı sağ olsun.

Bizi terörle korkutmayı amaçlayanlar bilsinler ki, ülkemizi bu alçaklara, kahpelere bırakmayız. Zira bizler her türlü problemin üzerinden gelecek dirayete ve yüreğe sahibiz. Bu topraklarda; birliğimizi, dirliğimizi bozmaya hiçbir kuvvetin gücü yetmedi ve yetmeyecektir. Dün başaramadılar, bugün de başaramayacaklar. Cenabı hak vatanını seven her ferdin kuvvetini ve sabrını artırsın, birliğimizi daim kılsın biçiminde konuştu.

Piyasa kuralları karşısında yetersiz kalan harcırah meblağlarının günün koşullarına uygun biçimde güncellenmelidir diyen Mengen, aktüel sayılarıyla harcırah meblağları, enflasyon sayılarına yenik düşmüş ve kamu vazifelilerinin gereksinimlerini karşılama fonksiyonunu yerine getiremez hâle gelmiştir Kamu görevlilerine ödenen harcırah meblağları en az tekrar değerleme oranında artırılarak günün kurallarına uygun hâle getirilmeli; kamu vazifelilerinin gelir vergisi kaynaklı kayıp yaşamaması için toplu mukavele süreçlerinde de lisana getirdiğimiz “Vergide yüzde 15’i aşan kısmın iade edilmesi” teklifimiz uygulamaya konulmalı, gelir vergisi dilimleri adil bir halde düzenlenmelidir dedi.

Öğretmenlik meslek kanununu yetersiz bulduklarını ve geliştirmek için bundan sonra da uğraş edeceklerini vurgulayan Mengen merak edilen bir öteki mevzu promosyonların güncellenmesi sıkıntısında de Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile istişare halinde olduklarını ve süreci takip ettiklerini söyledi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu