Haber

Endüstriyel reklamcılar bir konteyner şehri inşa etmek için harekete geçiyor

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılık Derneği (ARED), 11 ili etkileyen depremin ardından şube dayanışmasıyla bölge için seferberlik başlattı.

Sektörde başlattığı kampanya ile ilk etapta çadır sahaları yapan ARED, konteyner kent için de çalışmalarına hız verdi. Hızla üretilen 36 adet can konteynerinden 14 adedi bölgeye teslim edildi…

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılık Derneği (ARED), 11 ili etkileyen deprem felaketi için departman paydaşlarıyla seferberlik başlattı. ‘Konteyner Şehirlerimizi Birlikte Yapalım’ kampanyasıyla ilk etapta çadır meclisi olan ARED, konteyner şehir için de çalışmalarına hız verdi. Hızla üretilen 36 can konteynerinden 14 adedi bölgeye teslim edildi.

Hızla bir kampanya başlattı

ARED Lideri Şahin Acar, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve ülkemizin 11 ilini etkisi altına alan deprem felaketi nedeniyle büyük kayıplar verdik ve çok mağdur olduk” diyen kampanya hakkında şunları söyledi: “Üyelerimizden, müşterilerimizden, yurt dışındaki dost ve paydaşlarımıza çadır projemizi ortaya koyarak ihtiyaç olan bölgelere hızlı bir şekilde ulaştırmak. Bir araya geldik, 8 Şubat 2023’te AFAD’a uygun olarak Malatya’da ilk parti çadırlarımızı sevk edip kurduk. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için ‘Birlikte Konteyner Şehirlerimizi Yapalım’ bağış kampanyamızı bire bir başlattık. Bölgede depremden etkilenen vatandaşlarımıza daha uzun bir yaşam süresi yaratmak amacıyla konteyner şehir projemiz için şu anda bağış topluyoruz. Bir yandan konteynerlerimizin üretimi ve bölgeye sevkiyatı için hazırlıklar yapıyoruz. İlk partide 14 adet can konteynerinin üretimi tamamlandı ve Hatay-Antakya Üçgedik Konteyneri AFAD uyumluluğu ile il bölgesine teslim edildi. Depremzede meslektaşlarımızın işlerinin eski günlere dönmesini sağlayacak yeni projeler üzerinde de çalışıyoruz ve çok yakında duyuracağız.”

FESPA’dan ARED’e uluslararası destek

Şahin Acar, afet günlerinde tüm imkanlarıyla bağış projesine koşulsuz katkı sağlayan paydaşlara teşekkür ederek, vakıflarının kesintisiz devam edeceğini vurguladı.

ARED ile her yıl İstanbul’da düzenlenen Avrasya Bölgesi’nin en büyük matbaa şubesi buluşması FESPA Eurasia’nın ortağı FESPA da kampanyaya destek verdi. FESPA CEO’su Neil Felton şunları söyledi: “Bu trajik felaketten etkilenen herkese en içten taziyelerimizi sunuyoruz. ARED’in başlattığı proje, etkilenenlere hayati koruma sağlıyor ve FESPA, topluluk temelli çabalarını desteklemek için ARED ile çalışmaya devam edecek. Bu hayati çabaya katkıda bulunabileceklerini hisseden uluslararası topluluğumuzdaki herkese teşekkür ediyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

termal-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu