Ekonomi

Exelon yeni COO’yu ve diğer liderlik değişikliklerini atadı

CHICAGO – Ülkenin en büyük kamu hizmetleri şirketi Exelon Corporation (NASDAQ:EXC), Mike Innocenzo’nun yeni Operasyon Direktörü olarak atanması da dahil olmak üzere bir dizi liderlik değişikliğini duyurdu. Daha önce Exelon’un bağlı kuruluşu PECO’nun Başkanı ve CEO’su olarak görev yapan Innocenzo, artık tüm Exelon organizasyonlarındaki operasyonları denetleyecek. Innocenzo, 1 Nisan 2024’te yeni görevini ve BGE, ComEd, PECO ve Pepco Holdings’in yönetim kurulu başkanlığını üstlenecek.

Dave Velazquez, güneydoğu Pensilvanya’nın en büyük elektrik ve gaz dağıtım şirketi PECO’nun Başkanı ve CEO’su olarak Innocenzo’nun yerini alacak. Velazquez, kırk yılı aşkın departman deneyimini yeni görevine taşıyacak ve aynı zamanda PECO’nun yönetim kurulu başkan yardımcısı olacak.

Bir diğer önemli değişiklik ise Amy Best’in Mayıs ayında emekli olmasının ardından Exelon’un İnsan Kaynakları Direktörü görevini Denise Galambos’un devralacak olması. Halen BGE’nin Müşteri Operasyonlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Galambos, Constellation ve BGE’nin birleşmesinden bu yana Exelon’da görev yapıyor. Galambos ayrıca Exelon’un İcra Komitesine de katılacak.

Exelon Lideri ve CEO’su Calvin Butler, yeni atanan yöneticilerin uzmanlık ve liderlik niteliklerine övgüde bulundu. Butler, Innocenzo’nun operasyonel mükemmelliğini ve Velazquez’in hizmet sektöründeki liderlik deneyimini, Exelon’un en yüksek düzeyde hizmet sağlama taahhüdüne katkıda bulunacak varlıklar olarak vurguladı. Ayrıca Best’i kapsayıcı bir şirket kültürünü geliştirmedeki rolünden dolayı övdü ve Galambos’un şirketin işgücünü güçlendirmeye devam etme becerisine olan güvenini dile getirdi.

Bu haber Exelon’un basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu