Ekonomi

Ferguson, güçlü büyüme beklentileri nedeniyle Jefferies’de Satın Al olarak derecelendirildi

Perşembe günü Jefferies, Ferguson Plc. (NYSE: FERG) için 244,00 $ sabit fiyat hedefi ile Al notunu teyit etti. Onay, Ferguson CEO’su Kevin Murphy ve CFO Bill Brundage ile büyüme beklentilerinin tartışıldığı son toplantıların ardından geldi. Firma, Ferguson’un kendi pazarını önemli ölçüde geride bırakma potansiyeline dikkat çekti.

Ferguson’un yönetim ekibi, şirketin piyasa performansını 300 ila 400 baz puan aşma kabiliyeti konusunda iyimser. Bu güven, Ferguson’un yerel ilişkileri ölçeklendirme ve katma değerli hizmetleri geliştirme stratejisinden kaynaklanıyor. Şirket, Ana Dağıtım Merkezlerine (MDC’ler) aktif olarak yatırım yapmakta olup, bu da daha geniş bir ürün yelpazesi sunan gelişmiş bir tedarik zincirinin yanı sıra gelişmiş işgücü verimliliği ve azaltılmış nakliye maliyetlerine yol açmıştır.

Ferguson’un büyüme yörüngesini daha da vurgulayan şirket, Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme sektöründeki yeteneklerini genişletmektedir. Bu segmentteki hızlı büyüme özellikle dikkat çekicidir. Yönetim, yılın ikinci yarısında mütevazı bir organik büyüme ve mamul mallarda düşük tek haneli (LSD) fiyat artışları öngörüyor.

Jefferies’in Ferguson için 2024 yılı gelir tahmini konsensüsün biraz üzerinde ve bu da şirketin finansal performansı için olumlu bir görünüme işaret ediyor. Firmanın analizi, Ferguson’un önümüzdeki dönemlerde stratejik yatırımlarından ve pazar konumundan yararlanmak için iyi bir konumda olduğunu gösteriyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu