Haber

HAKKARI’DA 37. HAFTA HDP ÖNÜNDE AİLE HAREKETİ

HAKKARI’da çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığını belirten ailelerin HDP binası önündeki çocuk nöbeti 37. haftasında da devam etti. Aileler ellerinde Türk bayrağı ve çocuklarının fotoğraflarıyla sloganlar atarak HDP binası önünde yürüdü.

Kentte çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirten aileler, 37. haftada Cumhuriyet Caddesi’nde sokağa çıktı. Aileler ellerinde Türk bayrakları, çocuklarının fotoğrafları ve ‘Çocuklarımızı istiyoruz’, ‘Çocuklar dönüyor, PKK çöküyor’, ‘Anneler nöbette’, ‘Şimdi bir düşünün’ yazılı pankartlarla yürüdü. , ‘Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak’. Polis, PKK ve HDP aleyhine sloganlar atan ailelerin HDP İl Başkanlığı binasına kadar yürüdüğü güzergahta güvenlik önlemi aldı. HDP binası önüne gelen aileler ‘Kahrolsun HDP işbirlikçisi PKK’ sloganları atarken, HDP’liler parti binasından müzik çalarak ailelerin seslerini bastırmaya çalıştı.

6 yıl önce henüz 14 yaşındayken dağa kaçırılan baldızı Rojhat için düzenlenen eyleme katılan Leyla Çiftçi, Diyarbakır’da şehit olan Topçu Uzman Çavuş Nedim Korkmaz’a taziyelerini iletti. Pençe-Kilit operasyon bölgesinde teröristlerle çatışma çıktı. Çiftçi, çocukları geri dönmeye davet ederek, “Yeter artık, kardeş kardeşi vursun. Gel korkma, birlik olalım. Çocuklarımızı hep birlikte dağdan indirelim. İnanıyoruz ki biz anneler, kararlılıkla seslerini yükseltiyorlar, terör örgütlerinin elindeki bebeklerimizi kurtaracaklar.Nöbette olan tüm annelerle birlikte ‘teröre son verin’ diyoruz.terörü lanetliyoruz.çoğumuz terörün acımasız yüzüne şahit olmuş insanlarız. Terör örgütlerinin hain baskınlarında vatandaşlarımızı kurban ettik ve bu cani sürüler bazen DEAŞ, bazen FETÖ bazen de PKK olarak ortaya çıktı.Akan bu kanda elbette bu teröristleri silahla boğanların da payı vardır. Bölücü terör örgütünün takviye kuvvetlerinin yanı sıra, ilk günden beri bir proje ürünü olduğu bilinen PKK’ya destek oyunu artık sona ermelidir. Toprak bütünlüğümüze tehdit oluşturan terör örgütüdür” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu