Haber

İbrahim Arslan, Fatih Dönmez’e yanıt verdi

Eskisehir Milletvekili İbrahim Arslan, AKP Eskisehir Milletvekili Fatih Dönmez’in Eskisehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Eskişehir’de tecelli etti ve buna saygı duyduk.”

CHP Eskisehir Milletvekili İbrahim Arslan, AKP Eskisehir Milletvekili Fatih Dönmez’in Eskisehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz, Büyükerşen aleyhindeki sözlerine yanıt verdi. Dönmez’in, “Bir grup Yılmaz Büyükerşen’i tabulaştırdı ve ona dokunanları linç etti” iddiasına ilişkin yazılı açıklama yapan Arslan, “Ne belediyesiyle şehrimizi marka haline getiren Sayın Büyükerşen, ne de onu seven ve destekleyenler. Onların demokrasi anlayışlarında ve siyasi karakterlerinde tabulaştırma kültürüne yer yok” dedi. Arslan şunları kaydetti:

“Sayın Büyükerşen’in Eskişehir için ürettiği proje sayısı, sunduğu hizmetlerin kalitesi ve sunduğu imkanlar, hemşerilerimiz tarafından 5 dönem boyunca sandıkta ortaya koydukları irade ile onaylanarak tescil edilmiştir. ‘Milli iradenin’ Eskişehir’de nasıl tecelli ettiğini görmek ve ona saygı duymak AKP temsilcilerinin elindedir.”

Eskişehir’in sıkıntılarının analiz edilmesi, refah seviyesinin yükseltilmesi ve daha yaşanılır hale getirilmesi konusunda her zaman sorumluluk almaya çalıştıklarını belirten Arslan, “AKP temsilcilerinin niyetinin ne yazık ki farklı olduğu aşikar.” Arslan’ın açıklaması şöyle:

“İlimizde fiilen istihdamı artıracak, teknolojiyi geliştirecek yatırımlar yapmak, ortalama yaşam süresini artırıcı tedbirler almak, otoyol ve ilçe bağlantı yollarını yapmak, Hasanbey Lojistik Merkezi’nin Gemlik Limanı ile bağlantısını sağlamak, havalimanını hizmete açmak. tarifeli seferler, afet riski taşıyan bölgeleri dönüştürmek. Süperşehir ve termal turizm projelerini hayata geçirmek için birçok sorunu çözmek iktidar partisinin elindeyken, tek sorunlarının Büyükşehir Belediye Başkanımızla dışarıda çalışmak olduğu aşikar. Siyasi nezaket kuralları.

Sayın Dönmez, eğer şehrin sorunlarının analizi ve iş birliği konusunda samimiyse, tüm toplumsal taraflarla bir araya gelerek ortak akılla buluşmalı ve bunu şehrin demokrasi kültüründen kopmadan yapmalıdır. Aksi halde işbirliği kavramı soyut kalır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu