Haber

Koşarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sarılan kız ‘Candan’ların kardeşi çıktı

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, Cuma günü İstanbul Ataşehir’deki Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesinde bir program düzenlendi. ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin tanıtıldığı programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. 

Erdoğan’a burada bir öğrenci sarıldı. O öğrencinin Bahar-Nihal Candan kardeşlerin kız kardeşi Zeynep Su Candan olduğu öğrenildi.

NİHAL CANDAN 28 KİLOYA KADAR DÜŞTÜ

Candan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı konuşma ortaya çıktı. Ablalarının devlete yanlış yapmadığını söyleyen Su Candan, ailecek mağdur olduklarını belirtti. Ablasının eşinin de ilgilenmediğini vurgulayan Candan, Nihal Candan’ın hapishanede sağlığını yitirdiğini ve 28 kiloya kadar düştüğünü söyledi. 

Bahar Candan’ın da acilde yattığını iddia eden Su, babasının devlet üniversitesinde dekan olduğunu, annesinin sınıf öğretmeni olduğunu, anneannesi ile dedesinin de devlette öğretmenlik yaptığını anımsatarak devleti hayatlarının merkezine koymuş bir aile olduklarını aktardı. Ablasının şu an ölümün kıyısında olduğunu öne süren Candan, bütün bunları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlattığını söyledi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ, ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN” 

Gözünün içine bakarak bunları tek tek dinlediğini ifade eden Candan, Erdoğan’ın kendisine yapılacak bir şeyin olması durumunda elinden geleni yapacağına dair söz verdiğini kaydederek, “Devletimi, savcımı çok seviyorum. İyi ki var cumhurbaşkanımız, Allah başımızdan eksik etmesin.” dedi.

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu