Yaşam

Tevfik Göksu’dan Ekrem İmamoğlu’na: Başarısızlığının hesabını İstanbullulara vermeden kaçmak istiyor

Bu resmi görüntülemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin ardından yenilgilerine bir yenisini ekleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, galibiyeti getiren partililer oldu.

Başarısız geçen seçim sürecinin ardından Kılıçdaroğlu’nun koltuğuna göz koyan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ben menzile yürümeye kararlıyım. Değişim şart” açıklamalarıyla Kılıçdaroğlu’na değişim konusunda net bir mesaj vermiş ve ‘iktidar için değişim’ temalı bir internet sitesi kurmuştu.

İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’nu devirme planları internete düştü

Bu gelişmeler yaşanırken sosyal medyada yayılan bir görüntü bomba etkisi yarattı.

Kılıçdaroğlu’nu devirmeyi kafasına koyan İmamoğlu’nun liderliğindeki online görüşmenin görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde CHP’nin önemli isimleri ile Parti Meclisi’nin bazı üyelerinin Kılıçdaroğlu hakkında net bir şekilde harekete geçtiği görüldü.

Tevfik Göksu: İmamoğlu hesap vermeden kaçmak istiyor

CNN Türk’te Fulya Öztürk’ün konuğu olan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İmamoğlu’nun görüşmesiyle ilgili “Böyle büyük bir şehre sırtınızı dönüp başka bir yere giderseniz İstanbul’u başka bir bölgeye taşırsınız. İmamoğlu’nun İstanbul gibi bir gündemi yok. İBB Başkanı İstanbul halkına hesap vermeden kaçmak istiyor” dedi.

Göksu dedi ki:

Şimdi bu soruyu sorayım. Görev süresi yaklaşık beş yıla yaklaşıyor. İlk iki yıla bakacak olursak algı ve manipülasyonla geçti. İlk iki yılda ne dedi? Araçlardan bahsetti, stant açtı ama kendisi standa gitmedi. Sonraki iki yıl, Başkanlığa aday olma hayaliyle geçti. Sonra CHP Genel Başkanı olma hayaliyle son bir yıl geçer. Soruyorum, İstanbul bu beş yılda nerede?

Bu tartışmanın bizi ilgilendiren bir yönü var. İstanbul gibi bir medeniyet hazinesi olan bir yerin sorumluluğunu üstlenmişseniz, o zaman eşyaya ona göre değer vermelisiniz. İstanbul dışından her gün 98.100 araç İstanbul’a giriyor. Bu araçların sürdürülebilir hızlarını sağlamak için İstanbul’da günde 33 milyon sefer yapılıyor. Sadece 7,5 milyon kişi toplu taşıma ile seyahat ediyor. Böylesine büyük bir şehre sırtınızı dönüp başka bir yere giderseniz, İstanbul’u başka bir bölgeye taşımış olursunuz. İmamoğlu’nun İstanbul gibi bir gündemi yok. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, başarısızlığının hesabını İstanbullulara vermeden kaçmak istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu