Haber

Tokat’ta 500 minik öğrenci 3 dilde Filistin için dua etti

Tokat’ta 4-6 yaş grubu Kur’an kursuna katılan 500 öğrenci, İsrail’in Filistin’deki saldırılarına dikkat çekmek amacıyla 3 dilde dua etti.

İl Müftülüğü’ne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören 500 öğrenci, kurs eğitmenleri eşliğinde, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ve savaşı kınayan pankartlarla Cumhuriyet Meydanı’na geldi.

Burada İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının sona ermesi için Türkçe, Arapça ve İngilizce dua eden çocuklar, ardından güvercinleri serbest bıraktı.

Programa katılan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu gazetecilere, Kur’an kursunda eğitim gören çocukların Filistin’de şehit olan anne ve çocuklarına destek verdiğini söyledi.

Hatipoğlu, kendilerinin de bu desteğe katıldıklarını belirterek, “Dünyada barışı savunan tek ülke Türkiye Cumhuriyeti’dir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde barışı dile getiren, barışı konuşan tek ülke Türkiye’dir. Bu anlamda; Tokat’tan da bu çığlığa destek verdik. İnşallah kısa sürede sadece Gazze değil, “Bütün kriz noktaları sakinleşir, insanlar huzur ve sükunete kavuşur.” dedi.

İl Müftüsü Esat Yapan da masum insanların duasını almak istediklerini belirterek, “Çünkü Gazze’de çocuklar ölüyordu. Biz bu organizasyonu masum insanların ağzından dua etmek için düzenledik.” İfadelerini kullandı.

Programa AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz ve vatandaşlar katıldı.

haber-kabaduz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu