Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi 30. Cumhurbaşkanını seçti… Yeni Başkan Numan Kurtulmuş

ANKARA (İGFA) –AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş bugün mecliste yapılan 3’üncü ilaçlamada 321 oy alarak meclis başkanlığına seçildi.

Birinci cinsiyette 317, ikinci cinsiyette 321 oya sahip olan Numan Kurtulmuş, üçüncü cinsiyet için gerekli olan 301 oy yerine 321 oy alarak meclis başkanı seçildi.

Geçici Meclis Başkanı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin üçüncü yarış sonuçlarını açıklamasının ardından Numan Kurtulmuş, TBMM Cumhurbaşkanlığı seçimi için teşekkür konuşması yaptı.

Türk Yüzyılı’nın güçlü bir şekilde gerçekleşmesi için hep birlikte mücadele edeceklerini belirten Kurtulmuş, tüm siyasi partilerle diyalog içinde Meclis Başkanlığı görevimi sürdüreceğimin altını bir kez daha çizdi.

Anayasa’nın kendisine tanıdığı tarafsızlık unsuru çerçevesinde tüm siyasi partilerle diyaloğu sürdüreceğini belirten Kurtulmuş, önlerinde zor sorunlar olduğunu belirterek, “Fikirlerimizi asla ve asla açıklamayacağımıza inancım tamdır. Buradan, tartışmayı en üst düzeyde yaparak. Bu meclis, Cumhuriyetin ikinci asır meclisidir. Halen Türkiye’dedir. Darbe döneminin izlerini taşıyan bu anayasadan kurtulmalıyız. Milletimizin bizden beklentilerinden biri de yeni bir anayasadır.”

https://twitter.com/NumanKurtulmuş/status/1666475091553669120

habermaden.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu