Haber

Yeniden Refah Partisi Milletvekili Ali Yüksel, İsrail’in Gazze’deki katliamlarını kınadı

Yeniden Refah Partisi Konya Milletvekili Ali Yüksel, “Başta ABD olmak üzere bölgedeki etkili aktörlerin, huzur ve itidal sağlamak yerine ateşi körükleyen provokatif tutumlarını esefle ve şiddetle kınıyoruz. Amerika, Avrupa’daki devletlere çağrıda bulunuyoruz.” ve diğer bölgelerde taraflar arasında adil ve eşitlikçi ilişkilerin sağlanması.” “İnsanları insan dengesini esas alan duruşlar almaya çağırıyoruz” dedi.

Yeniden Refah Partisi Konya Milletvekili Ali Yüksel, yaptığı yazılı açıklamada, günlerdir Gazze’de kadın ve çocukları katleden İsrail’in Ortadoğu’ya yerleştiği günden bu yana kan, gözyaşı, yıkımdan başka bir şeye sebep olmadığını söyledi. Ortadoğu’da gasp ve baskı. Herhangi bir nedenin olmadığını, bölgenin huzur ve sükunete özlem duyduğunu belirtti.

“İsrail’le normalleşme işgallerin onaylanması anlamına geliyor”

Bölgedeki kaosun, çatışmaların ve belirsizliğin tek ve temel sebebinin İsrail olduğunu kaydeden Yüksel, açıklamasında şunları söyledi:

“7 Ekim’de başlayan ve şiddeti her geçen gün artarak devam eden ve soykırıma dönüşen son terör saldırıları, şiddeti her geçen saat daha da artırmakta ve Müslümanların kutsal mekanlarını kan gölüne çevirmektedir. Başta ABD olmak üzere tüm batılı yönetimler. , bu kaosun ve katliamların kayıtsız şartsız sorumlusudur.” Destek vererek yapılan tüm katliamlara ortak oluyorlar. Eli kanlı İsrail ve destekçilerinin İslam coğrafyasına sapladığı hançeri kalplerimizden çıkarmak tüm Müslümanların sorumluluğudur. Başta ABD olmak üzere tüm emperyalist ülkeler, Filistin halkının hukuki taleplerinden vazgeçmesini istiyor. Siyonist İsrail işgal ettiği toprakların her santimetrekaresinden çekilmedi. “Bölgeye barış gelmediği sürece bu mümkün olmayacaktır. Siyonist İsrail ile normalleşme, ne açıdan bakarsanız bakın işgallere ve katliamlara onay vermek demektir.”

“İsrail devlet gibi değil terör örgütü gibi davranıyor”

Sivillere yönelik herhangi bir eylemin, sivil yerleşim yerlerine yönelik hiçbir saldırının kabul edilemez olduğunu belirten Yüksel, “Binlerce yaralıyla hastaneleri vurmak, okulları ve ibadethaneleri bilinçli olarak hedef almak tam bir katliam ve terör eylemidir. Savaşın hukuku vardır ve savaş vardır. bir ahlaktır, bu Siyonist canavarları kim, nasıl anlatacak? İsrail’in Gazze saldırılarında bu unsurların ortadan kaybolduğunun altını çiziyoruz. Yaklaşık 2 milyon 500 bin kişinin yaşadığı bir şehrin suyu, elektriği, giriş çıkışları kesilerek çökertiliyor. Altyapısı, camilerden kiliselere kadar tüm ibadethaneleri ve okulları yok eden, insanların en kötü hayatlarını yok eden, insanların temel insani ihtiyaçlarına erişimini engelleyen, sivillerin yaşadığı binaları bombalarla yerle bir eden bir çatışma. kısacası her türlü utanç verici formül kullanılarak yapılan bu bir savaş değil, katliam ve terördür, sessiz kalmak mümkün değildir, sivil yerleşim yerlerinin bombalanması, sivillerin kasten öldürülmesi, bölgeye insani yardım götüren araçların engellenmesi, tüm bunların tanıtılmaya çalışılması. Bunların becerikli olması bir devletin değil, bir terör örgütünün refleksi olabilir. “İsrail şunu unutmamalı, eğer devlet değil de örgüt gibi davranırsa eninde sonunda örgüt gibi muamele görmeye başlayacaktır” dedi.

“Katliamların tek sorumlusu Siyonist İsrail değil”

Filistin ve İsrail topraklarında 1947’den bu yana yaşanan değişimi gösteren haritanın herkes tarafından bilindiğinin altını çizen Yüksel, “Bu değişimin ve durumun tek sorumlusu Siyonist İsrail değil, bunu örtülü ve örtülü olarak veren uluslararası kurum ve devletlerdir. Açıkça destekleyin ve herhangi bir yaptırım uygulamayın.” Bugüne kadar bölgedeki adaletsizliklere, zulme ve katliamlara göz yuman insanlık, son dönemde yaşanan olaylarda da sınavı doğru dürüst geçememiş ve başarısız olmuştur. Gazze’de, İsrail’de, Suriye’de, Ukrayna’da artık çocuklar, siviller, saf insanlar ölmesin. “Çok fazla kan dökülmesini istemiyoruz. Dünyadaki tüm saygın insanları, ‘Zulüm ateşinin insanlığı sardığı’ konusunda uyarıyor, tüm insanlığı bu vahşet ve katliama karşı ses çıkarmaya davet ediyoruz.” – ANKARA

haberdoganhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu