Haber

CHP Bursa’dan kongre ve Bozbey değerlendirmesi

BURSA (İGFA) –CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, 38. Olağan Kurultayı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özgür Özel’in önderliğinde yeni bir süreç başlattıklarını belirten Önder Yeşiltaş, “Türkiye genelinde büyükşehir, il ve ilçelerde yerel seçimlerde iddialıyız. Bursa’yı Mustafa Bozbey ile kazanacağız.”

İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserinden biri olan CHP’nin 100’üncü kuruluş yıldönümünde düzenlenen kurultayda Bursa il teşkilatının demokrasiye inanarak ortaya çıktığını vurgulayarak, tüm delegelerin serbestçe oy kullandığını belirtti. “Kimse kimseye müdahale etmedi” diyen Yeşiltaş, “Çünkü delegeleri belirlerken örgütün iradesini yansıttık. Başta ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz ve gençlerimiz olmak üzere örgütümüzü temsil eden isimleri delege olarak belirledik. Bu nedenle delege olarak belirledik. Her bir delegemiz kendi örgütüne danışarak oy kullandı. Örgütün iradesi sandığa yansıdı. Oldu. Artık kongre gündeminden çıkmamız lazım. Havuz medyası zaten gündemini CHP üzerinden belirlemeye çalışıyor. Aylardır kurultay yapılıyor. Ülkenin gerçek sorunları dağ gibi birikmiş. İktidar bu sorunları çözmeye çalışmak yerine sadece CHP’den bahsetti. Artık asıl gündeme odaklanılmalı. İnsanların geçim sıkıntısı var. Bursa olamaz. “Onların sorunları var. Gerçek gündem budur. Bunları konuşmamız lazım.” dedi.

ADAYIMIZ MUSTAFA BOZBEY

Yerel seçimlerde Türkiye genelinde büyükşehir, il ve ilçelerde iddialı olduklarını belirten Başkan Yeşiltaş, vatandaşların CHP’den çok umutlu olduklarını ve örgüt olarak hazır olduklarını söyledi.

“Önce yerelde, sonra Türkiye genelinde iktidara gelecek ve güzel günleri hep birlikte göreceğiz” diyen Yeşiltaş, Bozbey ile ilgili yerel söylemlere açıklık getirdi.

Yeşiltaş, “Son dönemde basında bazı dedikodular duyduğumuz için üzgünüz. Bunu net bir şekilde açıklıyorum. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Bozbey. Genel Başkanımız Özgür Özel seçildiği gün katıldığı canlı yayında da bunu vurguladı. Bursa için adaylık anlaşması olduğunu ve kazandığımız şehirlere ekleyeceğimiz ilk yerin burası olduğunu söyledi.” Burada ortak adaydan kastettiği Mustafa Bozbey’dir. Çünkü Mustafa Bozbey’in sokaklarda büyük tepkisi var. İnsanlar Mustafa Bozbey’i Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyor. Parti olarak görevimiz vatandaşların isteklerini gerçekleştirmektir. 2024 yılında Bursa sosyal belediyecilikle tanışacak. Göreceksiniz.” dedi.

CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş da adalet yürüyüşünün mimarı eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na partiye katkılarından dolayı teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu