Sağlık

Çöpe atılan patlıcan sapının şifa deposu olduğu ortaya çıktı! Faydalar inanılmaz

Kestikten sonra çöpe attığınız patlıcan sapının faydaları saymakla bitmiyor. Her türlü yemekte yakılan ve ağız sulandıran bir lezzet olan patlıcan yemeği bazı hastalıklara ilaç olarak kullanılmaktadır. Yaz sebzesi patlıcanın saplarını kullanmayı unutmayın.

Mutfakta en çok tercih edilen sebzelerden biri olan patlıcan hazırlanırken sapları kesilerek zengin ve besleyici yapısı ile sağlık açısından faydalıdır. Kaynatılarak içilen patlıcan sapı suyu başta hemoroit tedavisi ve sindirim sistemi sorunları olmak üzere birçok sağlık sorununa karşı faydalı olabilmektedir.

AUGMENT STANDININ FAYDALARI

HESUR (HEMOROİD):Patlıcan sapı suyu hemoroid tedavisinde doğal bir tedavi yöntemi olarak görülmektedir.

KİRPİK: Patlıcan sapının içerdiği güçlü mineraller sayesinde göz hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur ve göz kaybı problemlerini önler.

YORGUNLUK VE STRES:Kansızlığın neden olduğu yorgunluk, gerginlik gibi rahatsızlıkların giderilmesinde vücuda katkı sağlar.

SİNDİRİM SİSTEMİ: Yağ oranı düşük ve tok tutan patlıcan sapı düzenli tüketildiği takdirde kilo vermeye ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur. Reflü, ülser, gastrit, kabızlık gibi rahatsızlıkların önlenmesinde faydalıdır.

AUGETRY STICK TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Akşam yemeği için hazırladığınız patlıcanı doğradıktan sonra patlıcanın yeşil saplarını kesin ve güzelce yıkayıp temizleyin. 5 patlıcan sapı için tencereye 5 su bardağı içme suyu koyun ve sapları içine atın. Tencerenin kapağını kapatıp yarım saat kaynattıktan sonra altını kapatabilirsiniz.

Karışım soğuduktan sonra patlıcan saplarını içinden çıkarın. Elde ettiğiniz suyu buzdolabında saklayarak 5 gün boyunca sabah ve akşam aç karnına içebilirsiniz.

Not: Bu kürü uygulamadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu