Haber

Washington eyaletinde saldırı silahlarının satışı yasaklandı

YENİ ABD’nin Washington eyaleti, “saldırı silahı” olarak adlandırılan uzun namlulu gizli tüfeklerin satışını, üretimini ve ithalatını yasakladı.

Washington Valisi Jay Inslee, AR-15 uzun namlulu tüfeklerin yanı sıra namlusu 76,2 santimetreden (30 inç) kısa olan tüm yarı otomatik tüfeklerin ve dipçiksiz veya kesiksiz tüfeklerin satışını, üretimini ve ithalatını yasaklayan bir yasa tasarısını onayladı. -tüfekler.

Insle, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Washington’ın silah endüstrisine karşı daha sadık topluluklar oluşturulmasından yana olduğunu belirterek, söz konusu yasanın artan silahlı şiddet karşısında hayat kurtaracağına işaret etti.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre yaptığı yazılı açıklamada, Lider Joe Biden’ın Vali Inslee liderliğindeki devlet yöneticilerini takdir ettiğini söyledi. Jean-Pierre, bu silahların yasaklanmasının toplulukları daha güvenli hale getirdiğinin altını çizdi.

California, Connecticut, Delaware, Hawaii, Illinois, Maryland, Massachusetts, New Jersey ve New York eyaletleri ülkede “saldırı silahlarının” satışını, üretimini ve ithalatını yasakladı. Başkent Washington DC’de de emsal kısıtlamalar var.

Biden, ülkede silahlı saldırılar arttıkça Kongre’yi gizli yarı otomatik tüfeklerin yasaklanması için harekete geçmeye çağırıyor.

haberayvacik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu