Haber

Hilmi Türkmen’den ‘kentsel dönüşüm ve CHP ilişkisi’ paylaşımı

Türkiye tarihinin en büyük deprem felaketlerinden biriyle karşı karşıya kaldı.

Son bilgilere göre yıkılan binlerce binanın altında 44 bin kişi hayatını kaybetti.

Deprem felaketinin yaraları sarılırken, kentsel dönüşüm konusu gündeme geldi.

Deprem öncesi hükümetin ve hükümete bağlı yerel yönetimlerin kentsel dönüşüm projeleri ve bu projelerde takoz olan muhalefet söylemleri birer birer ortaya çıktı.

Son hatırlatma Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’den geldi.

Türkmen, 2018’de Kirazlıtepe’de hayata geçirdiği projeyi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun o proje sırasındaki söylemlerini tek görselle paylaştı.

“Orada pahalı evler ve villalar yapacağız”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun şu sözleri dikkat çekti:

“Üsküdar’da bir yer var. Gecekondulardan ibaret bir yer. Vatandaşlar yıllardır orada yaşıyor. Tapu sorunları var. Kentsel dönüşüm yapacağız diyorlar. Burada size yer yok diyorlar. Siz siz olun.” başka yerlere gidecek, neden değerli konutlar, villalar yapacağız, bunları alacak paranız yok.

Yıllardır burada oturuyoruz. Çocuklarımızı burada evlendirdik. Gidebilmek için camilerini yıktılar. Evlerini yıkmaya çalıştılar. Onlara sahip çıktık ve yine sahip çıkacağız. Mağdur olan herkesle ilgileneceğiz. Bir karakterimiz, bir yapımız var. Biz bir Kuvayi Milliyetçisiyiz.”

“Hala aynı şeyi yapıyorlar”

türkçe paylaşım, “Biz Kirazlıtepe’de 2018 riskli konutları dönüştürüp hepsini eski sahiplerine teslim ederken 100’den fazla dava ve saçmalıklarla bizi yıllarca oyaladılar. Bugün de diğer projelerimizde aynı şeyi yapıyorlar! Lütfen izleyin Dönüşümün ve CHP’nin önemi.”Bunu bir notla yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu