Haber

TBMM Sağlık Milletvekilleri

14 Mayıs’ta yapılan 28. Dönem Milletvekili Seçimi’nin belirsiz sonuçlarına göre Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yer alacak 600 milletvekili belirlendi.

Bu yıl mecliste 38 sağlık milletvekili var.

AK Parti, 11’i doktor olmak üzere 18 sağlıkçıyı milletvekili olarak meclise soktu. Bu isimler arasında bu isimlerden bilinen Kalp ve Damar Cerrahı Halit Yerebakan, seçim kampanyası sırasında karşılaştığı trafik kazasına müdahale eden Hasan Arslan ve YÖK üyesi Sadettin Hülagü de bulunuyor. Diş Hekimi Mustafa Demir, Psikolog Yıldız Konal Süslü ve Fizyoterapist Emre Çalışkan da milletvekili seçildi. Ayrıca 4 eczacı vekili de meclise girmeyi başardı.

CHP, 18 sağlıkçı milletvekilini de meclise almayı başardı. Parti Meclis Üyeleri Murat Buyruk ve Tekin Bingöl’ün de aralarında bulunduğu 12 tıp doktoru mecliste yerini buldu.

Ayrıca CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve 4 eczacı vekili 28’inci dönemde CHP saflarında yer alacak. diş hekimleri; CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ile Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Nedim Yamalı da milletvekili oldu.

İyi Parti’nin milletvekillerinin ortasında 2 tıp doktoru var.

KAYNAK: TRT HABER

demirozuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu