Ekonomi

Altın yükselişte

Güne değer kaybıyla başlayan altının gram fiyatı, saat 11.10’daki prestij ile yüzde 0.2’lik düşüşle 1.275 liradan işlem görüyor. Bire bir dakikada çeyrek altın 2 bin 100 liradan, Cumhuriyet altını 8 bin 470 liradan satılıyor.

Dün ons fiyatı 2.035 dolardan kapanan altının ons fiyatı, şu sıralar bir önceki kapanışının yüzde 0,2 altında 2.031 dolardan alıcı buluyor.

Analistler, bugün açıklanacak ABD enflasyon verileri öncesi küresel piyasalarda olumsuz bir seyir izlediğini belirterek, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) geleceğe yönelik ciro politikalarına ilişkin beklentilerin altının ons fiyatındaki oynaklığı artırabileceğini söylediler.

Fed önümüzdeki ay faiz oranlarını 25 baz puan artırabilir

ABD’deki borç krizine ilişkin haber akışının da yatırımcıların ilgi odağında olduğunu belirten analistler, Fed’in önümüzdeki ay faiz oranlarını 25 baz puan artırabileceği tahminlerinin paranın fiyatlanmasında yüzde 25 seviyelerine ulaştığını söyledi. pazarlar.

Analistler, altının ons fiyatında teknik açıdan 2.020$ ve 2.000$’ın takviye, 2.040$ ve 2.070$’ın direnç konumlarında olduğunu bildirdi.

habermuradiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu