Teknoloji

Tesla Cybertruck alacaklara müjde: Artık aracı satmakta özgürsünüz

Geçtiğimiz gün paylaştığımız haberimizde Tesla’nın tartışmalı bir karar aldığını ve Cybertruck alıcılarının bir yıl içinde araçlarını satmalarını engelleyen kurallar getirdiğini sizlerle paylaşmıştık. Ancak şirket, tartışmalı maddeyi içeren satın alma sözleşmesini kaldırarak geri adım atmış gibi görünüyor.

Sözleşmenin önceki versiyonunda, alıcıların satış siparişini tekrar ihlal etmesi durumunda Tesla’nın, aracın mülkiyetinin devredilmesini önlemek için ihtiyati tedbir isteyebileceği veya 50.000 ABD Doları veya satış için alınan değer tutarında tazminat isteyebileceği belirtiliyordu. Ayrıca Cybertruck’larının ticaretini yapmaya çalışan alıcıların da gelecekte Tesla araçlarını satın almasının yasaklanabileceği belirtildi.

Electrek, bu tür hükümlerin daha önce Ferrari, Ford ve Porsche gibi diğer otomobil şirketleri tarafından satıcıların nadir veya değerli arabaları karaborsaya düşürmelerini önlemek için kullanıldığını kaydetti. Ancak ilk teslimatları bu ay sonunda yapılacak olan Cybertruck’ın seri üretim bir araç olması ve Tesla’nın her yıl yaklaşık 125.000 adet üretmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu